Metoda Colina Rose

Coline Rose to WYBITNY BRYTYJSKI PSYCHOLOG, doradca rządu brytyjskiego, światowy autorytet w dziedzinie efektywnego uczenia się – człowiek, który przeniósł nowoczesną psychologię uczenia się z zacisza gabinetów do świata praktycznej edukacji, dostępnej dla każdego człowieka.

Twórca przyspieszonych kursów językowych, używanych w ponad 30% brytyjskich szkół średnich oraz edukacyjnych programów efektywnego uczenia się, wprowadzonych przez brytyjskie Ministerstwo Oświaty do 45% szkół w Wielkiej Brytanii. Autor pięciu książek, w tym wydanej także w Polsce “Ucz się szybciej na miarę XXI wieku” (wyd. Logos 2003/2009),

Dowiedz się więc, co daje Ci metoda Colina Rose:

  • Połączenie pracy na platformie e-learningowej z lekcjami z trenerem językowym. To Ty wybierzesz, kiedy jest najlepszy czas na naukę dla Ciebie, dzięki dostępnej 24 godziny platformie, dostępnej na komputerze, tablecie czy telefonie. Nie tracisz czasu na dojazdy, ponieważ wyposażony w wiedzę zdobytą na platformie przyjedziesz ćwiczyć ją raz w tygodniu w grupie maksymalnie 3 osobowej.
  • Uczysz się realnej komunikacji, dlatego szybko zaczynasz mówić.
  • Uczysz się zgodnie z własnymi predyspozycjami, więc łatwo zapamiętujesz.
  • Dopasowujemy się do Twojego stylu życia: grupy startują cały rok, a większość czasu uczysz się gdzie i kiedy chcesz.
  • Osobisty Trener Językowy pomaga Ci na każdym kroku, także między zajęciami.
  • W 6 miesięcy, będąc osobą początkującą osiągniesz poziom B1 i każdy wyższy poziom w kolejne pół roku.

Jak to robimy?

Przed rozpoczęciem kursu badamy Twoje osobiste predyspozycje do uczenia się według zasad Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera.

Dzięki temu wiemy w jaki sposób uczysz się najszybciej i najbardziej efektywnie. Naszym zadaniem jest dopasowanie  metod pracy, aby cały proces nauki była jak najbardziej przyjazny, bezstresowy i dawał bardzo szybkie efekty, co dodatkowo zmotywuje Cię do pracy.

Tradycyjna szkoła skupia się tylko na uczniach, których przeważającą inteligencją jest matematyczno-logiczna i językowa. Dlatego kończąc naukę nie wszyscy osiągnęliśmy taki sam efekt. Nie wynika to z faktu, że jesteśmy mniej zdolni, a z tego, że sposób nauki nie był dopasowany do nas.

Stąd właśnie w odpowiedzi na pytanie o dotychczasowe doświadczenia z nauką języka angielskiego najczęściej słyszymy: „Uczę się już długo, ale nadal nie mówię”, „Znam gramatykę, ale nie umiem jej zastosować”.

Przykładowo, jeśli posiadamy wysoką inteligencję muzyczną, najlepiej będziemy uczyli się przez słuchanie. Skupianie się na gramatyce i ćwiczeniach nie przyniesie nam żądanego efektu. Taką inteligencję będą wspomagały wszelkie materiały do słuchania zawarte na platformie e-learningowej, wsparte przez muzykę klasyczną ułatwiającą zapamiętywanie.

Osoby z inteligencją wzrokową, łatwiej nauczą się kojarząc dane słowo z obrazem, a nie tylko wypisując sobie słówka do nauki. Mózg dużo łatwiej przywołuje z pamięci właściwe słowo, jeśli zakodujesz je bezpośrednio z obrazem. Stąd w Metodzie Colina Rose wszystkie nowe treści są kodowane i cyklicznie powtarzane w formie wizualnej.

„Ruchowiec” odnajdzie się tylko w działaniu, nie dla niego tabelki i regułki.

Takie indywidualne podejście do nauki zapewnia postępy w realnej komunikacji, a nie tylko znajomość gramatyki i umiejętność rozwiązywania testów.

Wybierz więc najlepszy kurs dla Ciebie

Zobacz cennik

Kontakt

Płockie Centrum Edukacyjne – SzybkiAngielski.pl

Płock, ul. Zbożowa 7 (biurowiec Forum Biznesu)
Tel. 24 266 44 64
e-mail: biuro@twojangielski-plock.pl

Zapoznaj się z treścią polityki prywatnosci